MODE MEDİKAL, çalışmalarını 1969 yılından bu yana dünyanın ileri gelen teknolojilerine sahip markalarıyla çalışan,  otomotiv, beyaz eşya, inşaat, medikal ve yan sanayi sektörlerine yönelik üretim teknolojileri makinaları  konusunda faaliyet gösteren şirketler topluluğuna bağlı bir kuruluştur. 


Ülke Sanayisinde 46.YIL

Hizmet kalitesi ve üstün başarılarından ötürü birçok uluslararası ödül sahibi olan Mode Medikal şirketler grubunun 45 yıl önce üretmiş olduğu takım tezgahları günümüzde hala aktif olarak güvenle çalışmaktadır. 

2008 Yılında sanayici ve akademisyen birlikteliği ile kurulan Mode Medikal Dental Implant ürünleri, uluslararası düzeyde birçok bilimsel ve klinik çalışmalarının tamamlanması sonucunda ülkemiz dışında birçok ülkeye ihraç edilmektedir.

İleri teknoloji üretim tesisi ve otomasyon sistemleri ile yüksek kalitede üretilen ve her aşamada test edilen Dental İmplant Ürünleri, zengin ürün çeşitliliği ve stoklardan hemen teslim avantajları yanı sıra akademisyenlerimizce referans hekimlere planlama ve uygulama aşamalarında tüm aşamalarda destek vermeyi sürdürmektedir.

Dental İmplant ürünleri bugün 30 ülkeye ihraç edilen bir ürün olarak, Amerikan Third Wave Dental Enstitünün, dünya global implant markaları listesine girerek, Mode Medikal liteli bir Türk ürünü olduğunu kanıtlamıştır.

Mode Medikal Ürünleri Dünyanın 30' dan Fazla Ülkesinde Güvenle Tercih Ediliyor.
Mode Medikal San.ve Tic.Ltd.Şti.


This is a short historic of how we started this company and where are we now:

1969

İdeal Matkap Fabrikası Hadımköy İstanbul;

Bizler, ülke sanayisindeki üretim faaliyetlerimize 40 yıl önce başladık. 1969 yılında ülkemizin 4, takım tezgahı fabrikasını kurmuş olmaktan ve hala aktif bir şekilde çalışan üretim makinelerimizi ülke sanayisine kazandırmış olmaktan gurur duymaktayız.
1990

Akmakina Uluslararası Ticaret Limited Şirketi;

Türkiye’de ve Dünyanın çeşitli ülkelerinde yüksek teknoloji üretim sistemleri ve anahtar teslimi otomasyonlu fabrikalar kuran 80 kişilik mühendis kadrosu ile ülkemizin her noktasında hizmetlerini sürdürmektedir.

2008

Mode Medikal Sanayi Ticaret Limited Şirketi;

Modern ve son teknoloji üretim sistemleri ile kurulmuş olan Mode Medikal implantoloji konusunda akademisyen ve tecrübeli mühendis kadrosunu aynı çatı altında toplamıştır.
Bugün

30 Ülke'de Güvenle Kullanılan Medikal Ürünler

Uluslararası ödüllü 45 yıllık sanayi ve tecrübenin eseri...


İLERİ TEKNOLOJİ

Global implant üretici tesislerin tercihi son teknoloji tam otomatik çalışabilien CNC kontrollü takım tezgahları ile yüksek hassasiyette üretim kabiliyeti.

SAF SU İLE STERİL ÜRETİM

%100 Kalite Kontrol prosesine tabi tutulan tüm ürünler Mode Medikal AR-GE mühendisleri tarafından geliştirilen üretim sistemi sayesinde endüstriyel yağ kullanılmadan saf su ile üretilmektedir.

YÜKSEK HASSASİYET

Mode Medikal tesisinde dünyanın en üstün teknolojisine sahip lazer ve optik cihazlarla yüksek hassasiyette ölçümler yapılmaktadır.


FIBER OPTIC LASER

CNC Fiber optik lazer teknolojisi sayesinde hassas yüzey pürüzlendirme ve kod markalama proses kabiliyeti.

MICRO BLASTING TECHNOLOGY

Mode Medikal AR-GE mühendislerince geliştirilen CNC kontrollü ve el değmeden tam otomatik Kumlama Makinası ile vücut içinde kullanılan medikal ürünlere HA hidroksi apatit morfolojisi kazandırmaktadır.

TİN NİTRÜR TEKNOLOJİSİ

TiN Teknolojisi sayesinde ürün yüzey dayanımı (sertliği) arttırılmakta ve yüzey sürtünme katsayıları en alt düzeye indirilebilmektedir.


YÜZEY LABORATUVARLARI

Dental İmplant ürünlerine, ileri teknoloji otomasyon hatları ile steril ortam özelliğine sahip yüzey laboratuvarlarında yüksek osseointegrasyon özellikleri kazandırılır.

VALİDASYONLU CLEAN ROOM

Yüksek sterilizasyon niteliğinde ambalajlanan ürünler 25 kGy Gama ışınlama prosesi ile son sterilizasyonu tamamlanması sonunda validasyon sertifikalı clean room şartlarında stoklanmaktadır.

STERİL AMBALAJ PROSESİ

Özel solüsyonlar, ultrasonik ve otoklav cihazlar ile el değmeden steril edilen ürünler A-Class Laminar hava ve mikrobiyolojik kabinlerinde son kontrolleri yapılarak paketlenir. Ürünler çift sleeve vakumlu özel ambalaj yapısı ile paketlenerek mikro organizma sızıntıları riski ortadan kaldırılmış olur.

  En Üste Git